J4zz PuZone to jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet Puzonowy. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków – puzonistów i wykonuje tylko i wyłącznie własne kompozycje.

Muzyka komponowana i improwizowana wywodzi się ze swingowej tradycji, wzbogaconej o nowoczesną harmonię i współczesną rytmikę. Kwartet używa także bogatego instrumentarium dętego blaszanego i stosuje różnorodne tłumiki, co wpływa na zmianę barwy i charakteru muzyki. Sparrow Blues, Spacer donikąd, Inny inaczej, Latanianka, 7/4 trombona, Piosenka o termosie, Krótka Wiadomość Tekstowa – to tylko niektóre tytuły barwnych i oryginalnych kompozycji zespołu J4zz PuZone.

 

Jacek Namysłowski – puzon tenorowy, puzon altowy, eufonium

Michał Tomaszczyk – puzon tenorowy, puzon wentylowy, eufonium

Darek „Struś” Plichta – puzon tenorowy, eufonium

Piotr Wróbel – puzon basowy, tuba, głosofonium

 

(…) Utwory są ciekawe, nowoczesne, dzieje się w nich dużo i dają możliwości pokazania puzonu jako instrumentu zupełnie wystarczającego, żeby na długo zaabsorbować uwagę słuchaczy, bez zahaczania o terytorium freejazzowe i wymyślne techniki gry. Bardzo fortunnie ułożony został także program koncertu. Na początek utwory wymagające większego skupienia, potem materiał nieco lżejszy, wszystkie utwory przeplatane dowcipną konferansjerką. (…)

Maciej Karłowski – portal Jazzarium.pl