Michał Tomaszczyk – puzon
Przemysław Florczak – saksofony
Andrzej Zielak – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

BIOTONE otrzymał nominację do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2012 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku!

 

Na debiutancką płytę zespołu, zatytułowaną „Unspoken Words” składają się wyłącznie kompozycje lidera – Michała Tomaszczyka. 

 

Zespół cechuje oryginalne brzmienie, gdyż w jego skład nie wchodzi instrument harmoniczny. Nadanie unikatowego kształtu jakim jest zestawienie puzonu z saksofonem utwierdza słuchacza w przekonaniu o wyjątkowości formacji. Biotone to jedyny zespół w kraju oraz jeden z nielicznych na świecie grający w takim składzie instrumentalnym.

Najważniejsze osiągnięcia zespołu na scenie polskiej i międzynarodowej to: Grand Prix na Junior Jazz 2008 w Usti nad Labem (Czechy), Klucz do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations (2009), Nagroda dla Najlepszego Zespołu XIII Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, w Gdyni (2010).

„…pojawienie się puzonisty Michała Tomaszczyka i jego formacji należy powitać z prawdziwą radością. Płyta „Unspoken Words” na pewno stanowi jeden z lepszych krajowych debiutów jazzowych ostatnich lat.”

Jazz Forum wrzesień 2011 

Płyta Unspoken Words do kupienia w sklepach: Empik, iTunes, CD Baby.

 

Strona zespołu na Facebook’u: Biotone