Babooshki to zespół Karoliny Beimcik (Karolina Beimcik Quartet) i Dany Vynnytskiej (Dagadana). Repertuar zespołu stanowią jazzowe interpretacje pieśni ludowych z różnych regionów Polski i Ukrainy.

Babooshki powracają na wiosnę z nowymi utworami. Płyta „Vesna” została nagrana w marcu w Studiu S-4 Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 21 kwietnia w Studiu im. Władysława Szpilmana w Warszawie.
Babooshki prezentują zbiór tak zwanych „vesnianek” – ukraińskich i wschodniopolskich pieśni śpiewanych w czasie kolędowania wiosennego mających na celu pobudzenie witalnych sił natury i symboliczne przywołanie wiosny. Materiał, oprócz wiosennych, zawiera także utwory weselne m.in. z Puszczy Kurpiowskiej i lubelskiego. Babooshki wykorzystały archiwalne nagrania Polskiego Radia i melodie pochodzące z rodzinnych tradycji.

W nagraniu udział wzięli Karolina Beimcik: śpiew, skrzypce; Dana Vynnytska: śpiew, Michał Tomaszczyk: puzon; Jan Smoczyński: fortepian; Michał Jaros: kontrabas; Dima Gorelik: gitara; Bogusz Wekka: instrumenty perkusyjne. Zrealizowała je Ewa Guziołek – Tubelewicz.

 

Management:

+48 694 524 718

management@babooshki.pl