W najnowszym numerze magazynu Jazz Forum ukazały się wyniki dorocznej ankiety Jazz Top.

Dziękuję czytelnikom za drugie miejsce w kategorii Puzon. Niezmiernie miło jest mi znaleźć się w tak wybornym towarzystwie. Link do źródła – jazzforum.com.pl.

Poniżej lista laureatów trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach:

 

 

MUZYK ROKU

Tomasz Stańko
Adam Bałdych
Włodek Pawlik

ZESPÓŁ ELEKTRYCZNY

Walk Away
Laboratorium
Piotr Schmidt Electric Group

ZESPÓŁ AKUSTYCZNY

Atom String Quartet
Marcin Wasilewski Trio
Włodek Pawlik Trio

ZESPÓŁ TRADYCYJNY

Old Timers
Jazz Band Ball Orchestra|
Sami Swoi

ALBUM ROKU

Adam Bałdych & Helge Lien Trio „Bridges” (ACT)
Schmidt Electric „Tear The Roof Off ” (SJ Records)
High Definition „Bukoliki”  (ForTune)

NOWA NADZIEJA

Nika Lubowicz
Piotr Orzechowski
Piotr Budniak

ARANŻER

Krzysztof Herdzin
Nikola Kołodziejczyk
Włodek Pawlik

KOMPOZYTOR

Włodek Pawlik
Tomasz Stańko
Zbigniew Namysłowski

TRĄBKA

Tomasz Stańko
Piotr Wojtasik
Piotr Schmidt

PUZON

Grzegorz Nagórski
Michał Tomaszczyk
Jacek Namysłowski

FLET

Krzysztof Popek
Ryszard Borowski
Irek Wojtczak

KLARNET

Henryk Miśkiewicz
Mikołaj Trzaska
Irek Wojtczak

SAKSOFON SOPRANOWY

Maciej Sikała
Adam Pierończyk
Zbigniew Namysłowski (faktycznie gra na sopraninie!)

SAKSOFON ALTOWY

Zbigniew Namysłowski
Henryk Miśkiewicz
Maciej Obara

SAKSOFON TENOROWY

Maciej Sikała
Piotr Baron
Janusz Muniak

SAKSOFON BARYTONOWY

Piotr Baron
Jan Ptaszyn Wróblewski
Mateusz Pospieszalski

FORTEPIAN

Leszek Możdżer
Włodek Pawlik
Dominik Wania

ORGANY

Wojciech Karolak
Jan Smoczyński
Kajetan Galas

SYNTEZATOR

Janusza Skowron
Józef Skrzek
Janusz Grzywacz

GITARA

Marek Napiórkowski
Szymon Mika
Rafał Sarnecki

GITARA BASOWA

Krzysztof Ścierański
Michał Barański
Robert Kubiszyn

KONTRABAS

Michał Kapczuk
Michał Barański
Sławomir Kurkiewicz

PERKUSJA

Cezary Konrad
Sebastian Kuchczyński
Paweł Dobrowolski

INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Jose Torres
Jan Pilch
Cezary Konrad

WIBRAFON

Bernard Maseli
Dominik Bukowski
Karol Szymanowski

SKRZYPCE

Adam Bałdych
Michał Urbaniak
Bartosz Dworak

INSTRUMENTY RÓŻNE

Krzysztof Lenczowski (wiolonczela)
Bernard Maseli (KAT)
Andrzej Jagodziński (akordeon)

WOKALISTA

Wojciech Myrczek
Janusz Szrom
Marek Bałata

WOKALISTKA

Urszula Dudziak
Aga Zaryan
Grażyna Auguścik

NAJLEPSZY FESTIWAL

Jazz nad Odrą (Wrocław)
LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa (Bielsko-Biała)
Jazz Jantar (Gdańsk)

KONCERT ROKU

Wayne Shorter Quartet + Esperanza Spalding  + NOSPR (Bielska Zadymka Jazzowa, Katowice)
Solidarity of Arts Swing+ (Gdańsk)
Miller/Możdżer/Namysłowski (Poznań, Warszawa, Katowice, Wrocław, Gdynia)

KLUB ROKU

Jazz Club 12/14 (Warszawa)
Harris Piano Jazz  Bar (Kraków)
U Muniaka (Kraków)